To My Unborn Children – Persian

by Nader Elkhuzundar

به کودکان متولد نشده من٬

میدانم شما احتمالا اینجا نخواهید بود تا این نوشته را بخوانید. شاید قبل از اینکه شما شاهد روشنایی٬ يا نه بهتر است بگویم شاهد جهانی خالی از عدالت و انسانیت باشيد٬ من مرده باشم. به هر حال مینویسم٬حداقل شاید خواهر و برادر بزرگتر شما که شاهد همه ی این ها بوده  این نوشته را هم خوانده باشد.

از زمانی که به غزه امدم رویای بهترین زندگی را داشتم. در صلح و ارامش. بدون هیچ انفجار و خونریزی. عاری از زخم و هر شهیدی. هیچ چیز جز یک زندگی عادی و ارام که هر یک از ما در ارزویش هستیم.

در غزه٬ همه چیز متفاوت است. دینامیت های اف۱۶اس اسرائیل جایگزین پرندگان در آسمان شدند. در غزه٬  شب ها همیشه با صدای همهمه هواپیماهای بدون سرنشین میخوابیم. و وقتی از خواب بیدار میشویم برق نیست.در غزه٬ انفجار نور خورشید است وخاکستر عطر و بوی این شهر است.

برق به سختی در غزه می آید٬ زندگی در این مکان بسیار خطرناک است.هر لحظه که در اینجا زندگی میکنید به عنوان زندگی دوباره و جدیدی است چرا که اینجا بسیار خطرناک است و اسرائیلی ها با اسباب بازی های خود سخت با ما میجنگند.

کودکان محبوب متولد نشده من٬ غزه ای بودن بدان معناست که شما فردی دلیر٬ شجاع  و بي هیچ هم مانندی هستيد.همانطور که بزرگ میشوید شما همه چیز را در مورد سلاح ها و اسلحه ها یي كه هر دو مجاز و ممنوع بین المللی هستند را یاد می گیرید و اشنا ميشويد. چیزی که در غزه متفاوت است این است که اسراییل نمیتواند هدف خود را بشناسد. به این معنی که٬ انها هر موجود خندانی را که درحیات  باشد میکشند. یا صادقانه بگویم٬ اگر امکان اين  باشد  انها بیش از یکبار هم ما را  میکشند.

 بزرگ شدن درغزه اسان نیست یک چالشی بزرگ است. تلاش و جستجواست. و پاداش ان شخصیتی دلیر و شجاع  است. انقدر شجاع تا جایی که میتوانید با سینه های عریان و همراه با تكه سنگي در دست در مقابل تانك ها بایستید و همانطور که  به پیش مي روید يك صدا فریاد “مگر از جنازه من رد بشوید” سر دهید. طوری که حتی زیر ان له شوید.

چیز دیگری که به عنوان یک غزه ای به دست میاورید این است که شما قادر به تشخیص صداهایی که هر انچه را که میکشند باشید. میتواند تفنگ ام-16 اك-47 باشد٬یا گلوله 50 ٬یا خمپاره های ناوهای جنگی و نیروهای دریایی اسرائیلی, هواپیماهای جنگی در آسمان، یا گلوله های تانک و لیست همچنان ادامه دارد. زندگی در غزه چالشی پر از صبر و شکیبایی است. تنها یک فرد دلير و شجاع میتواند زنده بماند. با زنده ماندن منظورم, زندگی همراه با کشمکش و دست و پنجه نرم کردن با  میلیون ها سختی و مشقت است.

خلاصه بگویم٬ فلسطین را ترک نکنید.  شما متعلق به اینجا هستید. اینجا جایی  است که  با هرعمل  با ارزش و کوچکی تغییر بزرگی ایجاد میشود.فلسطین را ترک نکنید چون سرزمین مادری من است. سرزمین مادری شماست. فلسطین را ترک نکنید زیرا سرانجام٬ اینجا تنها چیزی است که برای شما باقی خواهد ماند. فلسطین را ترک نکنید٬ حتی اگرقرار باشد  تمام عمر خویش را با خوردن روغن زیتون و اویشن سپری کنید.

قبل از هر چیزی به مادرتان بگویید دوستش دارم و از طرف من گونه ها و پیشانی اش را ببوسید.

با تمام عشق و وجودم٬

. بابا

 

Advertisements